Suni Çim Uygulama Tarifleri

Suni Çim Uygulama Tarifleri

Suni Çim Uygulama Tarifleri

Sentetik çim uygulaması önemlidir. Yapay çim uygulamasında tavsiye edilen yöntem ve sıra ile yapıldığında uzun yıllar kullanımınıza hizmet edecektir.

Bunun için bir uygulama desteği alabilir veya online satış mağazamızdan temin edeceğiniz Suni Çim Yapıştırıcısı ve diğer yardımcı malzemelerle kendinizde, aşağıdaki yöntem ve sıra ile yapabilirsiniz.

Zemininizi uygulamaya hazırlamak için diğer blog yazılarımızdan destek alabileceğiniz gibi, bize ulaşarak uzman ekibimizden de tarif ve tavsiye veya anahtar teslim işçilik talep edebilirsiniz.

Not: Tüm bu işlemlere başlamadan önce, zeminin kuru, havanın yağışlı olmadığından emin olunuz.

Aşağıdaki yöntem ve sırayı dikkatlice inceleyerek uygulayabilirsiniz.

1. İhtiyacınıza uygun aldığınız suni çim ürününüzü, alana göre yan yana gelecek şekilde serin. Ek yerlerini birbirlerine yaklaştırın ve yapıştıktan sonra daha az iz belli olması için maket bıçağı yardımı ile tıraşlayın. Genellikle ürünlerimiz fabrika çıkışı kenar kesimleri düzgün ve traşlı gelmektedir, ancak alanınıza göre kesmeniz gerekebilir. 


2.  Kenar kesimlerini ve kontrollerini yaptıktan sonra çim halıyı 2 numaralı görseldeki gibi sağa ve sola doğru açınız.

3. Görselde görüldüğü gibi ek yerlerine 28cm genişliğinde 100m boyunda Helmetin bezi yerleştirilir. Yapıştırma boyundan fazla olan kısım kesilip alınır.

4. Sitemizden temin edebileceğiniz Suni Çim Yapıştırıcısı ile Helmetin bezi üzerine iyice gelecek şekilde yapıştırıcı sürülür ve bir sıva tarağı yardımı ile dağıtılır.

5. Ek yerleri en az görünecek şekilde, görselde göründüğü gibi yeniden birleştirilir.

6. Yapıştırıcının tam kuruma yapması ve ek yerlerinin yeterince yapışması için 24 saat beklenmelidir. Tüm işlemler bittikten sonra, güvenle ve rahatlıkla uzun kullanabilirsiniz.